wakacyjna apteczka

Pakujesz walizki na podróż i zastanawiasz się, co powinno znaleźć się w wakacyjnej apteczce? Jej uzupełnienie jest ważne szczególnie wtedy, kiedy wyjeżdżasz na urlop z całą rodziną i planujecie spędzać czas na łonie natury. Dobrze zaopatrzona wakacyjna apteczka pozwoli Wam uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji, a także po prostu – odetchnąć z ulgą, bo jesteście przygotowani na wszystko. Dlatego sprawdź, czy w Twojej apteczce są…

…środki opatrunkowe

Jałowe gaziki, bandaż zwykły i elastyczny, a także plastry różnej wielkości – to podstawa każdej wakacyjnej apteczki, szczególnie, kiedy wyjeżdżacie z dziećmi i spędzacie czas aktywnie. Stłuczenia, skręcenia czy skaleczenia to powszechne wakacyjne urazy, na które warto jest być przygotowanym.

…preparaty do dezynfekcji

Jak już o skaleczeniach mowa, każdą ranę należy dokładnie przemyć, zanim nałożymy jałowy opatrunek. Potrzebna będzie woda utleniona lub gotowy gazik dezynfekujący. Do przemywania oczu czy nosa przyda się również sól fizjologiczna.

…środki na oparzenia

Krem z filtrem już masz – mimo to oparzenia słoneczne to częsty problem na urlopach. W aptece nie brakuje różnego rodzaju środków na oparzenia, które przyśpieszają gojenie skóry i dają ulgę.

…preparaty na owady

Mówimy tutaj nie tylko o repelentach odstraszających komary. W wakacyjnej apteczce powinno się znaleźć również urządzenie do wyciągania kleszczy. Przyda się również preparat łagodzący po ukąszeniu, również os.

…termometr i środki przeciwgorączkowe

Choroba może spotkać nas wszędzie, zdarza się nawet w lecie – dlatego dobrze jest mieć pod ręką dobry termometr i środki przeciwgorączkowe, które np. można podać w nocy dziecku.

…coś na biegunkę

Środki na biegunkę, elektrolity, wapno – zatrucie może spotkać nas wszędzie, nie tylko w krajach egzotycznych. Na wakacjach na wsi często daleko jest do najbliższej apteki, która może być jeszcze zamknięta w weekendy. Dobry środek zabezpieczający przed biegunką może więc okazać się na wagę złota.

…tabletki na chorobę lokomocyjną

apteczka-wakacje

Szczególnie, jeśli ktoś w rodzinie cierpi na tą dolegliwość, ale nie tylko – np. kiedy pierwszy raz wybieracie się na wycieczkę morską, możecie spodziewać się wszystkiego.

Leki dostępne są w każdej aptece, warto jedynie poinformować farmaceutę, w jakim wieku jest osoba, która ma je przyjmować.