Latem eksponujemy nasze stopy światu – malujemy paznokcie i pokazujemy się w japonkach i sandałach, a nawet spacerujemy boso po plaży. To czas, w którym narażamy stopy na różne niekorzystne czynniki zewnętrzne – obcieramy nowymi butami, zdzieramy spacerując boso, a nawet (ze względu na pot i kąpiele w miejscach publicznych) narażamy na atak różnych drobnoustrojów. Jak dbać o stopy latem, żeby pięknie się prezentowały?

Nawilżaj stopy!

Latem stopy dość łatwo ulegają przesuszeniom, dlatego pamiętaj o dobrym nawilżeniu odpowiednimi kosmetykami, np. z linii marki Scholl. W drogerii znajdziesz nie tylko wyspecjalizowane kremy, ale i specjalne maski do stóp – warto po nie sięgać nawet kilka razy w tygodniu. Podczas opalania pamiętaj, aby i na stopy stosować kremy z filtrem, które nie tylko je nawilżą, ale i zabezpieczą przed poparzeniem.

Ścieraj naskórek

Regularnie ścieraj naskórek, szczególnie na piętach. Pomocne w tym będą specjalne peelingi i zwykły pumeks. Im częściej chodzisz boso lub w japonkach, tym więcej starań musisz włożyć, aby Twoje stopy nadal były przyjemnie miękkie i miłe w dotyku.

Postaw na pedicure latem

Latem nie możesz zapomnieć o odpowiednim pedicure, który pięknie podkreśli piękne stopy i świetnie wygląda do butów z odsłoniętymi palcami. W lecie najmodniejsze są jaskrawe i intensywne kolory – na takie możemy sobie pozwolić praktycznie tylko o tej porze roku. Jeśli masz jednak ładną opaleniznę, sięgaj również po te pastelowe i beżowe, które ładnie ją podkreślają, a do tego wyglądają elegancko.

Chroń przed bakteriami

Jeśli Twoje stopy nadmiernie się pocą, korzystają z talku do stóp, który zmniejsza ten problem. Pamiętaj, aby w miejscach użyteczności publicznej (przede wszystkim basenach i prysznicach), nigdy nie ściągać klapek, ponieważ istnieje duże ryzyko zarażeniem grzybicą.

Ostrożnie z nowymi butami

Latem często kupujemy nowe obuwie, które często powoduje obtarcia. Nawet używane już pantofle mogą nas zaskoczyć, szczególnie, że latem stopy łatwo się pocą, ślizgają i o problemy nie jest trudno. Wymagające są pod tym względem szczególnie wesela. Dlatego dbaj o stopy w nowych butach odpowiednimi wkładkami, a do tego miej zawsze przy sobie plaster.