Pierwsze oznaki starzenia się skóry możemy dostrzec jeszcze przed 30-tką. Wszystko zależy od naszych predyspozycji genetycznych, pielęgnacji (lub jej braku) oraz stylu życia.

Co zrobić, kiedy pojawią się pierwsze zmarszczki pod oczami lub na czole? Czy jeśli już się pojawiły, da się cofnąć czas i wszystkie wyeliminować?

zmar1

Pierwsze zmarszczki to nie powód do zmartwień zmar2

Zauważyłeś pierwsze bruzdy na czole? To tzw. zmarszczki mimiczne, powstałe na wskutek ruchów naszej twarzy. Jeśli często się martwisz, pierwsze pojawią się prawdopodobnie na czole, jeśli wręcz przeciwnie, śmiejesz, powinny być w kącikach oczu. Każdy z nas ma inne, w zależności od najczęściej wykonywanych wyrazów twarzy. Na wczesnym etapie możesz niemal w 100% wszystkie wyeliminować.

Jak dbać o zmarszczki mimiczne?

Sprawdzoną metodą na starzenie jest odpowiednia dieta i pielęgnacja. Jeśli pijesz mało wody, Twoja dieta składa się głównie z pustych kalorii, a do tego nie korzystasz z kosmetyków, Twoja skóra będzie starzała się szybciej. Nieodżywiona, z brakiem witamin, odwodniona – nic dziwnego, że jej wygląd jest daleki od satysfakcjonującego.

zmar3

Podaż informacji o zdrowym trybie życia jest ogromny. Każdy, kto chciałby zagłębić ten temat, informacji znajdzie aż nadto, więc nie będę ich tutaj poruszać. Podstawy znamy wszyscy.

Kremy i serum

Zmarszczki pod oczami, mimiczne? Postaw na dobre kremy przeciwzmarszczkowe, najlepiej apteczne rozwiązania, które są przebadane i skuteczne. Systematyczna pielęgnacja i ochrona przed słońcem może zdziałać cuda. Ja bardzo polecam wszystkie kremy Vichy, które możesz kupić między innymi tutaj http://www.e-zikoapteka.pl/twarz.html . Do wyboru kremy pod oczy, różnego rodzaju serum, balsamy i płyny oczyszczające.

kosmetyki8

Zmarszczki to nie powód do zmartwień! Świadczą o bogactwie ekspresji naszej twarzy, są pamiątką po wszystkich chwilach – tych radosnych i smutnych. Panom zmarszczki wręcz służą, dodają siły, dojrzałości. Odpowiednia pielęgnacja, zdrowa dieta i dodatkowe zabiegi w SPA mogą czynić cuda, dlatego dbaj o siebie i o swoje samopoczucie zarazem. Skutecznie i na długo.