Porady pielęgnacyjne na wiosnę to bardzo popularne artykuły już na początku marca, kiedy za oknem temperatura rośnie, a dni są coraz dłuższe. Nawilżanie skóry po zimie to tylko początek – zazwyczaj nasze ciało potrzebuje znacznie więcej, żeby wyglądać naprawdę dobrze. Co możemy zrobić dla naszej skóry, aby pięknie prezentowała się wiosenną i letnią porą? Zobaczcie nasze 5 kroków!

  1. Nawilżanie od środka

Zastrzyk energii dla Twojej skóry? Mnóstwo sezonowych owoców i warzyw, które mają więcej witamin, niż te zimowe z drugiego końca globu. Skórze pomoże też picie odpowiedniej ilości wody mineralnej (nawet 2-3 litry na dobę!), zdrowe tłuszcze (np. olej lniany) oraz dieta zawierająca jak najmniej przetworzonych produktów, soli i cukru. Może wiosenne oczyszczanie?

  1. Złuszczanie, czyli zrzucamy stary naskórek

Wybierz dobrej jakości peeling do ciała i stosuj go nawet 2 razy w tygodniu – dzięki temu usuniesz stary naskórek i dasz szansę pojawić się nowemu, który będzie już w lepszej kondycji. Unikaj długich kąpieli w wannie, masuj skórę każdego dnia i kąp się w letniej wodzie – Twoja skóra Ci za to podziękuje.

  1. Intensywne nawilżanie – tego potrzebujesz!

Dobrej jakości kremy i balsamy do ciała potrafią cuda, ale równie dobrze działa dobrej jakości olej kokosowy czy ze słodkich migdałów – wcieraj w skórę codziennie wybrany specyfik, a poczujesz, jak gładka i dobrze odżywiona może być Twoja skóra.

  1. Ćwiczenia w drodze do jędrności

Jędrność skórze przywrócą ćwiczenia – to one rozprawią się też z pomarańczową skórką. Wystarczy 30-45 minut dziennie, żeby przywrócić skórze jędrność i blask. Ćwicz wszystkie partie ciała i pamiętaj też o ruchu na świeżym powietrzu. To rady również dla szczupłych!

  1. Specjalistyczne zabiegi w centrum odnowy

Popularność zabiegów kosmetycznych rośnie, co powoduje również, że są to zabiegi coraz tańsze, a ich skuteczność jest ogromna. Zabiegi takie jak np. mikrodermabrazja są już w cenie dostępnej dla przeciętnego Kowalskiego, a efekty są naprawdę dobre. Jeśli chcesz spróbować, to jest to najlepszy czas na tego typu zabiegi – po wielu nie można się opalać nawet przez kilka tygodni, więc wczesna wiosna jest idealna na ich wykonanie.