Zrób porządek w swoim organizmie i oczyść go z toksyn. Dobry będzie do tego detoks – weekendowy, tygodniowy lub nawet dłuższy oraz regularne wplatanie do Twojej diety tych pokarmów, które pomagają Twojemu ciału właściwie się oczyścić. Jedz je w dużych ilościach nie tylko podczas detoksu, ale i na co dzień, a będziesz się cieszyć większą ilością energii, promienną cerą i lepszym samopoczuciem. Jakie składniki naszego pożywienia naprawdę świetnie nam pomagają? Sprawdźmy!

Kasza jaglana

Od kiedy Marek Zaremba napisał książkę „Jaglany detoks” nikt już nie zadaje sobie pytań o właściwości zdrowotne kaszy jaglanej. Pozwala ona na niesamowite odtrucie organizmu, a regularnie spożywana przynosi nam wspaniałe efekty w postaci zdrowszego i piękniejszego ciała. W internecie znajdziesz moc przepisów na pyszne dania z kaszą jaglaną w roli głównej.
Woda mineralna

Picie dużej ilości wody każdego dnia to absolutna podstawa, żeby czuć się dobrze. Woda pozwala oczyścić organizm z toksyn i picie jej w dużej ilości (nie tylko latem!) to gwarancja, że nasze ciało ma możliwość usunięcia resztek, które mu szkodzą. Ważne, żeby była to czysta woda (a nie smakowa, pełna cukru) i najlepiej mineralna, która nie wyjaławia organizmu, a wręcz przeciwnie – dostarcza mu cennych minerałów.

Algi

Pewnie nie raz słyszałeś o drogocennym działaniu alg. Zawarty w tych roślinach jod pomaga regulować metabolizm i tym samym szybciej odtruwać organizm, a w dodatku algi są niezwykle bogate w różne cenne witaminy i składniki mineralne, m.in. wapń, magnez i potas. Sięgaj więc po algi (dulse, nori, wakame, kelp) – najlepiej każdego dnia.

Czosnek i imbir

Z zalet czosnku i imbiru korzystały chętnie już nasze praprababcie, a ich moc wykorzystywana jest nie tylko podczas przeziębienia i grypy. Bogaty w siarkę czosnek ma silne działanie antybakteryjne, natomiast imbir wykazuje działanie przeciwzapalne i oczyszczające. Dlatego właśnie detoks organizmu nie może obyć się bez tych dwóch składników – pij herbatki z imbirem i pamiętaj o dodawaniu choć odrobiny czosnku do dań obiadowych.

Zielona herbata

O oczyszczających właściwościach zielonej herbaty słyszeliśmy chyba wszyscy – jej największą zaletą jest zawartość EECG – potężnego antyoksydantu, za którego dostarczenie Twój organizm będzie Ci wdzięczny. Regularne picie zielonej herbaty pozwala oczyścić organizm z toksyn i zmniejsza odkładanie się złego cholesterolu. Zielona herbata wykazuje też działanie antynowotworowe.