Nietrzymanie moczu to jeden z najczęstszych długotrwałych problemów zdrowotnych u kobiet. Może być wywołany rożnymi czynnikami, zarówno hormonalnymi, jak i związanymi z uszkodzeniami mechanicznymi. Problemy z nietrzymaniem moczu u dorosłych najczęściej pojawiają się po 40 roku życia.

Nietrzymanie moczu może mieć różne stadium rozwoju. W początkowej fazie pojawia się tylko w momencie kichnięcia, podniesienia czegoś ciężkiego lub nagłego zaśmiania się. W tej sytuacji wcale nie musi oznaczać problemów z funkcjonowaniem układu moczowego. Może być po prostu pierwszym objawem infekcji pęcherza. Jednak jeśli infekcja nie występuje, a nietrzymanie moczu się pojawia, to warto szukać innych powodów dolegliwości, które najczęściej leżą w osłabionej pracy mięśni dna miednicy lub w wadach anatomicznych.

Jak zapobiegać nietrzymaniu moczu?ntm1

W początkowym stadium choroby można się wyleczyć domowymi sposobami, a konkretniej ćwiczeniami mięśni Kegla. Te mięśnie, jeśli są mocne i wyćwiczone, zagwarantują nam komfort i poczucie spokoju, że już nigdy w najmniej oczekiwanym momencie nie przytrafi nam się nagłe zmoczenie bielizny.

Do osłabienia mięśni dna miednicy najczęściej dochodzi wraz z wiekiem. Zazwyczaj ma to miejsce po 40 roku życia, ale trzeba wiedzieć, że również młode kobiety mogą mieć takie problemy. Najczęściej są one wynikiem porodu naturalnego, w którym doszło do mechanicznego uszkodzenia mięśni lub ich nadmiernego rozciągnięcia.

Nieprzyjemne skutki nietrzymania moczu

Mimowolne popuszczanie moczu jest nie tylko bardzo stresujące, ale również niezdrowe. Mokra bielizna jest źródłem bakterii. Nietrzymanie moczu to także przykry zapach, bardzo łatwo wyczuwalny przez inne osoby. Jak można sobie pomóc, jeśli mamy problem z kontrolowaniem procesu wydalania moczu?

ntm3

Rozwiązaniem jest higieniczna oddychająca bielizna zaprojektowana właśnie z myślą o osobach dorosłych cierpiących na nietrzymanie moczu. Przykłady? Na przykład jednorazowe pieluchomajtki Seni dla dorosłych, które  posiadają anatomiczny kształt. Są chłonne i delikatne dla skóry. Zapobiegają podrażnieniom i reakcjom alergicznym. Skutecznie maskują nieprzyjemny zapach moczu, sprawiając, że choroba przestaje już być źródłem stresu i zażenowania. Pieluchomajtki i inne produkty higieniczne przydatne podczas nietrzymania moczu można kupić w aptece internetowej e-zikoapteka.pl w bardzo atrakcyjnych cenach.