Zakupy wykonywane przed narodzinami dziecka nie należą do najłatwiejszych, szczególnie jeśli to nasza pierwsza pociecha i jeszcze nie mamy doświadczenia. Przyda się na pewno zapas pieluch, krem na odparzenia, artykuły higieniczne dla mamy, kosmetyki i witaminy.

Wybierając się do apteki lub kompletując zamówienie w tańszych aptekach internetowych, jak np. e-zikoapteka.pl, warto skorzystać z gotowej listy produktów przydających się po porodzie. Znajdują się na niej następujące pozycje:

  • Pieluchy
  • Chusteczki nawilżone
  • Waciki
  • Sól fizjologiczna
  • Krem na podrażnienia
  • Podkłady jednorazowe
  • Bielizna jednorazowa dla mamy
  • Podpaski

zik1

Pieluchy i chusteczki można od razu zamówić w większej ilości, by zaoszczędzić. Waciki i sól fizjologiczna będą potrzebne do przemywania oczu i twarzy noworodka. Natomiast krem na podrażnienia to produkt niezbędny, który przyda się zarówno młodej mamie, jak i maluszkowi. Polecamy przede wszystkim krem Alantan Plus, który zapobiega powstawaniu podrażnień na delikatnej skórze dziecka, a jeśli już wcześniej do nich doszło, to również je leczy. Pomaga w przypadku zarówno niewielkiego podrażnienia lub zaczerwienienia, jak i mocnego pieluszkowego zapalania skóry. Można go stosować także na łojotokowe zapalenie skóry czy wyprysk alergiczny.

krem1

Młode mamy będą go często używać do pielęgnacji sutków, które są wyjątkowo tkliwe i podrażnione podczas pierwszych miesięcy karmienia piersią. Krem przynosi bardzo szybką ulgę, a dodatkowo jest wyprodukowany z takich składników, które są bezpieczne dla dziecka, czyli nie wywołują podrażnień i reakcji alergicznych. Kolejnymi niezbędnymi kosmetykami są wszelkie produkty higieniczne dla mamy – np. podkłady poporodowe oraz jednorazowa bielizna. Będą one potrzebne przez kilka lub kilkanaście pierwszych dni, gdy macica będzie się mocno oczyszczać, co objawia się wydalaniem dużej ilości tzw. odchodów połogowych.

Do powyższej listy można również dopisać inne produkty, które także są dostępne w aptekach internetowych w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. To przede wszystkim kosmetyki. Dla maluszka będzie to delikatny preparat do kąpieli, krem do twarzy, którego należy używać przed każdym spacerem oraz mleczko, balsam lub oliwka do nawilżania całego ciałka. Mama powinna zafundować sobie dobry kosmetyk nawilżający i minimalizujący widoczność rozstępów. Nie można zapomnieć również o butelce, płynie do mycia butelek i szczotce do ich czyszczenia. Warto mieć to przygotowane, nawet jeśli planujemy karmić piersią. Butelka przyda się do podania wody lub odciągniętego wcześniej mleka matki.