W ciąży i podczas karmienia piersią musimy siebie traktować troskliwej niż zwykle i zwracać większą uwagę na produkty, z których korzystamy na co dzień. Kosmetyki stworzone dla kobiet w ciąży, mam karmiących i niemowląt od pierwszego dnia życia przechodzą szereg testów, które dają nam gwarancję, że są w 100% bezpieczne dla mamy i jej maluszka. Jak takie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Dla mam w ciąży: kremy i oleje ujędrniające

Chcesz zadbać o swoją skórę w ciąży, ujędrnić ją, zapobiec często pojawiającym się w tym okresie rozstępom? Wybierz kosmetyki stworzone dla kobiet w ciąży – większość z nich bez problemu możesz używać przez wszystkie trymestry, bo nie mają negatywnego wpływu na płód. Równie dobrą alternatywą są naturalne oleje, np. nierafinowany olej kokosowy, który jest w 100% naturalny i bezpieczny dla Was obojga. Kremy i oleje możesz delikatnie wmasowywać w skórę, co zwiększy wchłanianie, a w rezultacie, poprawi efekty stosowania kosmetyku.

Kremy do pielęgnacji twarzy i ciała dla mam karmiących

Po ciąży do pielęgnacji twarzy i ciała możesz używać klasycznych kosmetyków, które używałaś zanim byłaś w stanie błogosławionym – dziecko już jest na świecie, więc nie ma to na niego wpływu. Wyjątkiem są kremy na pękające brodawki. Tutaj należy wybrać specyfiki, które nie zaszkodzą maluchowi. Koniecznie zwróć uwagę, czy wybrany przez Ciebie kosmetyk należy zmywać przed karmieniem czy nie jest to niezbędne – to bardzo ważne!

Nawilżające oliwki i kremy dla noworodka

Delikatna skóra dziecka w tym wieku nie potrzebuje dużego zestawu kosmetyków. Należy wybrać propozycje dopasowane do wieku. Dla noworodka będą to środki, które można stosować od 1 dnia życia, z odpowiednimi atestami i hipoalergiczne, aby nie uczulać wrażliwej skóry noworodka. Atesty warte uwagi to PTA (Polskiego Towarzystwa Alergologicznego), IMiD (Instytut Matki i Dziecka), PZH (Państwowego Zakładu Higieny) oraz CZD (Centrum Zdrowia Dziecka). W tym wypadku warto sięgać po sprawdzone marki – w razie wątpliwości można poczytać opinie o konkretnych produktach w internecie i podpytać o polecenie inne mamy.

W okresie ciąży, połogu, w czasie karmienia piersią wybieraj dla siebie i swojego maluszka najlepszej jakości i sprawdzone kosmetyki o delikatnym składzie, hipoalergiczne i z odpowiednimi atestami. Do nawilżania skóry możesz sięgać również po naturalne oleje. Jeśli mimo starannego doboru kosmetyków na ciele maleństwa pojawi się reakcja alergiczna, warto skonsultować ją z lekarzem, zanim sięgniemy po inny kosmetyk.

Produkty do pielęgnacji siebie i dziecka znajdziesz na http://www.e-zikoapteka.pl/mama-i-dziecko.html