Badania statystyczne pokazują, że większość mężczyzn korzysta z kremów do twarzy swoich partnerek i żon, nie wiedząc o tym, że cera mężczyzn różni się od cery kobiet. Na szczęście, coraz więcej z nich ma świadomość tego, że skuteczna pielęgnacja będzie możliwa tylko wtedy, gdy zastosują specjalne kosmetyki dla mężczyzn.

Kosmetyki męskie są stworzone z myślą o wyjątkowych potrzebach i oczekiwaniach mężczyzn. Nie tylko związanych z zapachem, konsystencją i wyglądem produktu, ale przede wszystkim z jego właściwościami.

krm1

Skóra mężczyzn różni się od skóry kobiet. Jest nie tylko grubsza i mniej wrażliwa, ale przede wszystkim odmienna pod względem fizjologicznym, odporności na czynniki mechaniczne i fizyczne, a także inaczej starzejąca się. W związku z powyższym, stosowanie specjalnych kosmetyków dla mężczyzn nie jest fanaberią, a koniecznością, jeśli chcemy skutecznie zadbać o zdrowie skóry.

Pielęgnacja skóry mężczyzn – co musisz wiedzieć?

krm2Warto wiedzieć, że przed nałożeniem jakiegokolwiek preparatu pielęgnacyjnego i nawilżającego, należy najpierw dokładnie oczyścić skórę. Po całym dniu, na twojej cerze znajduje się wiele zanieczyszczeń, dużo martwego naskórka i ogromna ilość sebum. Odpowiednie oczyszczenie skóry powinno być podstawą codziennej pielęgnacji. Jest też receptą na zachowanie zdrowego i młodego wyglądu na dłużej.

Do mycia twarzy warto używać specjalnych kosmetyków dla mężczyzn, jak np. wielofunkcyjny żel pod prysznic NUXE Men, który można stosować zarówno do oczyszczania cery, całego ciała, jak i włosów. Pielęgnacja skóry twarzy powinna również polegać na używaniu odpowiednich kosmetyków, jak np. wielofunkcyjny żel nawilżający NUXE Men o działaniu energetyzująco-matującym.

Mężczyźni preferują kosmetyki wielozadaniowe, które działają wielokierunkowo i są przeznaczone do stosowania na całe ciało, a przy tym zaspokajają potrzeby męskiej skóry. Zarówno wyżej wspomniany wielofunkcyjny żel pod prysznic, jak i żel nawilżający, spełniają te wymagania. Obydwa produkty są przeznaczone do każdego rodzaju skóry, również wrażliwej. Zawierają wiele aktywnych składników, jak np. wyciąg z dębu czy kwas hialuronowy, które zachowują skórę w dobrej kondycji i zdrowiu. Również kompozycja zapachowa i wygląd opakowania produktów zostały zaprojektowane tak, by odpowiadać preferencjom mężczyzn.

krm3Kosmetyki dla mężczyzn do twarzy doskonale spisują się w pielęgnacji grubszej, bardziej łojotokowej, zwartej i mocniejszej skóry panów. Specjalistyczne kremy do twarzy muszą być opracowane tak, by zawarte w nich dobroczynne składniki o działaniu odżywczym, nawilżającym i przeciwzmarszczkowym miały szansę wniknąć w głąb grubej skóry. Dodatkowo powinny zachować cerę w wyjątkowo dobrym stanie, czyli świeżą i nawilżoną, ponieważ większość mężczyzn poza podstawowym kremem nie stosuje innych kosmetyków. Te trudne zadania spełniają tylko specjalne kosmetyki dla mężczyzn, których skład i sposób działania jest zupełnie inny niż ma to miejsce w przypadku produktów dla pań.