zdrowie-intymne-kobiet

Życie intymne i problemy z nim związane przez lata były traktowane jako temat tabu. A przecież problemy związane z chorobami narządów płciowych, układu moczowego czy popędu seksualnego znacząco wpływają nie tylko na naszą kondycję fizyczną, ale również psychiczną. Zobaczmy, jakie środki mogą nam pomóc poprawić jakość życia intymnego.

Odpowiednie nawilżenie

Jednym z problemów, z którym zmaga się spora grupa pań dotyczy odpowiedniego nawilżenia pochwy. Przyczyn tego stanu rzeczy jest bardzo wiele, a skutkiem takiej sytuacji są nieprzyjemne doznania w trakcie współżycia. Kobieta czuje dyskomfort, a stosunek może spowodować otarcia czy drobne rany, które stają się otwartą drogą dla drobnoustrojów chorobotwórczych.

Warto zatem zadbać o odpowiednie nawilżenie okolic intymnych, stosując żele do masażu. Ich aplikacja jest również okazją do dodatkowych doznań i miłosnych uniesień. Zawarte w nich składniki pomagają zmniejszyć suchość pochwy, zdecydowanie poprawiają komfort w trakcie stosunku, a w niektórych produktach możemy znaleźć również składniki wpływająco pozytywnie na poziom PH okolic intymnych. Stosowanie żelu do masażu to nie tylko fanaberia, ale sposób na to, by przywrócić przyjemność ze współżycia.

Higiena to podstawa

higiena-intymna-zel

Niezwykle istotnym elementem troski o nasze życie intymne jest dbałość o higienę. Gdy jej zabraknie mogą się pojawić infekcje o podłożu bakteryjnym czy grzybiczym, które spowodują świąd, pieczenie czy swędzenie. W trakcie infekcji tego typu powinniśmy unikać stosunków, by nie zarazić chorobą partnera.

Warto jednak pamiętać, że pod pojęciem higieny intymnej kryje się nie tylko codzienne mycie, ale również stosowanie odpowiednich do tego celu środków. Panie powinny wybierać żele do higieny intymnej, które mają odpowiednie PH oraz bardzo często zawierają składniki wspomagające istnienie prawidłowej flory bakteryjnej w miejscach intymnych.

Panowie również powinni sięgać po żele przeznaczone do higieny intymnej mężczyzn, które bez problemu można znaleźć na półkach drogerii i aptek. Warto sprawdzić preparaty przeznaczone do intymnej higieny na https://www.e-zikoapteka.pl/zele-kosmetyki-do-higieny-intymnej.html

Suplementy diety

Troska o zdrowie intymne obejmuje nie tylko stosowanie miejscowych środków nawilżających czy higienicznych, ale również odpowiednią dietę. Jest to szczególnie istotne w przypadku panów, u których problemy z potencją są często wynikiem stresu i przemęczenia. Warto w takich sytuacjach sięgnąć po selen i cynk oraz po środki zawierające wyciągi z żeń-szenia. W preparatach tych znajdują się również inne substancje, które wspomagają erekcję i pozwalają przywrócić sprawność seksualną.