Mieszkańcy dużych miast są coraz bardziej świadomi tego jak duże zagrożenie dla ich zdrowia stwarza zanieczyszczone powietrze, czyli smog, którym na co dzień oddychają. W celu ograniczenia przedostających się do płuc zanieczyszczeń, coraz częściej korzystają ze specjalnym masek antysmogowych.

smog3Maski antysmogowe to najlepsze i w zasadzie jedyne szybkie rozwiązanie, które pozwala nam oddychać świeższym powietrzem. Jednak trzeba wiedzieć, że samo sprezentowanie sobie dobrej maski to jeszcze nie wszystko. By mogła ona służyć nam jak najdłużej, to potrzebne jest regularne zmienianie filtrów, które pochłaniają zanieczyszczenia oraz po pewnym czasie się zużywają.

Dobry filtr do maski antysmogowej zawiera węgiel aktywny, który gwarantuje wysoką skuteczność filtracji, wynoszącą 99%. Filtr pochłania przede wszystkim pleśń, kurz, dym tytoniowy, spaliny samochodowe oraz najgroźniejsze dla naszego zdrowia zawiesiny, które znajdują się w powietrzu, czyli PM2.5 i PM10 – tzw. smog.

Dlaczego węgiel aktywny?

Dobry filtr do maski przeciwpyłowej jest wyposażony w węgiel aktywny nie bez powodu. Węgiel przede wszystkim skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy oraz zapewnia największy komfort używania maski, ponieważ przepuszcza dużą ilość czystego powietrza. Filtry należy wymieniać regularnie, aby cały czas korzystać z zalet maski antysmogowej. Przyjmuje się, że jeden filtr wystarcza na około 20-50 godzin ciągłego użytkowania.

foto: http://www.powietrzetuchow.pl/

foto: http://www.powietrzetuchow.pl/

Coraz częściej widzimy na ulicach miast osoby chodzące w maskach antysmogowych. To bardzo dobra tendencja, którą należy chwalić. Wciąż dość ograniczone działania Rządu w zakresie zapewniania nam dostępu do świeżego i czystego powietrza są na tyle nieudolne i niewystarczające, że o własne zdrowie należy zadbać samemu. Wprowadzane stopniowo reformy mające na celu ograniczenie ilości zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery nie przyniosą widocznej poprawy nawet w ciągu kilku najbliższych lat, ponieważ na to potrzeba przede wszystkim czasu i większej świadomości w społeczeństwie.

W Japonii widok tysięcy osób w maskach antysmogowych już dawno nikogo nie dziwi, ponieważ tamto społeczeństwo jest bardziej świadome tego, jak szkodliwe jest wdychanie zanieczyszczonego powietrza.

Akcesoria do maski antysmogowej, czyli przede wszystkim dobre filtry z aktywnym węglem, można znaleźć w aptece internetowej e-zikoapteka.pl – http://www.e-zikoapteka.pl/maski-antysmogowe.html