Ból brzucha może przyjmować różną postać. Najczęściej atakuje nagle i ma skurczowy charakter. Czasami jest otępiały i trwający przez dłuższy czas, a w innych przypadkach stale narasta, by w pewnym momencie osiągnąć swoje apogeum. Ból brzucha najczęściej jest na tyle nieprzyjemny, że uniemożliwia nam skupienie się na jakichkolwiek obowiązkach, a tym samym nie pozwala normalnie funkcjonować.

Przyczyny bólu i skurczów brzucha

bb3Ból brzucha może mieć różne przyczyny. Jeżeli występuje w nadbrzuszu, mniej więcej po prawej stronie, to jego powodem mogą być problemy z wątrobą, drogami żółciowymi, wrzody żołądka, dwunastnicy czy zaburzenia pracy jelit. W takim przypadku warto sięgnąć po tabletki rozkurczowe dostępne bez recepty oraz lekarstwa wspomagające pracę wątroby. Inny przypadek stanowi ból brzucha zlokalizowany w śródbrzuszu i podbrzuszu. Może być objawem przepukliny, chorób nerek lub nieżytu jelit. W niektórych przypadkach jest pierwszym objawem zapalenia wyrostka robaczkowego, dlatego taki ból wymaga konsultacji lekarskiej, jeśli leki rozkurczowe nie pomagają. Mogą występować też bóle z innego powodu, związane na przykład z miesiączką. Wtedy są zlokalizowane w podbrzuszu. Czasami ból brzucha jest mylony również z niestrawnością – tutaj warto sięgnąć po ziołowe leki na niestrawność.

Domowe sposoby na ból brzucha?

W momencie wystąpienia skurczowego bólu brzucha warto sięgnąć po ciepły termofor, przyłożyć go do brzucha, by zmniejszyć ból i pobudzić układ pokarmowy do pracy. Dodatkowo należy zażyć specjalne leki rozkurczowe. Które najlepiej kupić?

Tabletki NO-SPA MAX – idealne na dokuczliwe skurcze mięśni brzucha

bb4Bardzo popularnym, przebadanym i skutecznym lekiem rozkurczowym jest NO-SPA MAX. Wyróżnia się wielokierunkowym działaniem, ponieważ zwalcza skurczowe bóle mięśni brzucha oraz działa rozkurczowo na drogi żółciowe i układ moczowo-płciowy. Ze względu na dużą zawartość substancji czynnej, szybko przynosi ulgę i uwalnia od bólu. Można go stosować zarówno w problemach trawiennych, związanych z układem moczowym czy miesiączką. Sprawdź ofertę tabletek na stronie http://www.e-zikoapteka.pl/no-spa-max-80mg-20-tabletek.html

Kiedy należy udać się do lekarza?

Działanie leków rozkurczowych jest szybkie i skuteczne, ale w niektórych przypadkach może być konieczna konsultacja lekarska. Pacjenci powinni udać się do lekarza, jeśli leczenie domowymi sposobami nie dało widocznej poprawy w ciągu trzech dni lub ból co jakiś czas powraca. Wtedy niezbędne jest zdiagnozowanie przyczyny problemu i ewentualnie zastosowanie innego, silniejszego sposobu leczenia.